Wyczekiwanie, przygotowania i już po. Mowa o wyśmienitej imprezie, czyli Retro Motor w Poznaniu. Jak już pewnie widzieliście zapowiedzi, na tegorocznej edycji udało mi się zorganizować stoisko poświęcone wyłącznie marce Saab. Muszę przyznać, że stoisk dedykowanych jeden marce nie było wiele. Zdecydowana większość wystawek to auta różnych producentów. W przytłaczającej większości były to auta naprawdę w świetnym stanie. Zdarzały się nawet egzemplarze kilknasto- czy też kilkudziesięcioletnie w stanie fabrycznie nowym. Ale o tym w osobnym artykule.

Nasze stoisko cieszyło się niemałym zainteresowaniem. Przekrój modelowy był dość spory – od modeli 900 (popularny krokodyl) z lat 80 do mojego 9-5 z roku 2005 (mało pasował do idei Retro Motor, ale jak się okazało budził zainteresowanie i to się liczy).

Niestety w ostatniej chwili nie pojawiły się dwa samochody – staruszek 99 z roku 1969 (elektryka nie zgodziła się na przyjazd do Poznania) oraz 9-3 OG (pierwszej generacji) Grzegorza, które opisywane było już na blogu. Tutaj w dzień przyjazdu padła pompa paliwa. Na szczęście reszta osób wywiązała się z zadania postawienia samochodu i udało się zagospodarować całkiem fajne stoisko.

Serdeczne podziękowania dla mojej Marty za wsparcie, Jakuba, Piotrka, Roberta i Arka z ekipy SAAB ESKADRA Dolnośląska oraz Mateuszowi, Krzysztofowi, Wojtkowi i Łukaszowi z SAAB Team Poznań za podstawienie samochodów i pomoc w organizacji.

Był to świetnie spędzony weekend, a widok osób, zainteresowanych stoiskiem, przyglądających się, pytających i robiących zdjęcia napawał dumą.

Zapraszam do galerii zdjęć z naszego stoiska.

Wielkie dzięki dla Kuby za część zdjęć!

Do zobaczenia za rok!