Peugeot 308 – kompaktowe auto o dobrych osiągach

Peugeot 308 – czym się wyróżnia? Peugeot 308 od lat cieszy się dużym zainteresowaniem, również w Polsce. To samochód segmentu C, idealny do jazdy po mieście, kompaktowy i zwinny. Główne cechy, które przyciągają kierowców to: Ciekawy design – Peugeot 308 zachwyca swoim...

Opinie o samochodach

Testy, recenzje, opisy samochodów. Sekcja zawierająca wywody na temat testowanych samochodów. I tak pewnie z większością się nie zgodzicie, ale mimo wszystko gorąco zapraszam. Dzięki tej sekcji mam możliwość poznania z bliska różnego rodzaju samochodów.

Przygoda z Peugeotem 206 CC

Przygoda z Peugeotem 206 CC

Dość nieplanowanie, wczesną jesienią zeszłego roku w ręce wpadł mi Peugeot 206 CC. Auto dość popularne na naszych drogach mimo rzadkiego nadwozia. Pasujące bardziej kobiecie (od kobiety je kupiłem), ale jak się okazało z pazurem i dające wiele frajdy z jazdy. Ale po kolei…

czytaj dalej
Test Alfa Romeo GT

Test Alfa Romeo GT

Wiosną zeszłego roku podjąłem decyzję o rozstaniu się z krokodylem. SAAB pojechał do dobrego domu, do nowego właściciela, dla którego gad to nie nowość. Za część środków postanowiłem znaleźć coś ciekawego, niedrogiego, do pośmigania. Praktycznie na osiedlu trafiła się Alfa Romeo GT z benzynowym silnikiem 1.8 140KM.

czytaj dalej
Mazda6 2.0 165KM SkyPASSION

Mazda6 2.0 165KM SkyPASSION

Po dłuższej przerwie w testach nowych samochodów nadarzyła się okazja sprawdzenia w trasie Mazdy 6 w najnowszej wersji, po drugim liftingu. Wszystko dzięki Mazda Gołembiewscy – dealerowi Mazdy mającego swoje siedziby w Białymstoku, Ełku i Warszawie. To właśnie ze stolicy odebrałem nowiutkiego sedana w popisowym kolorze Mazdy – trójwarstwowej czerwieni o nazwie Soul Red Crystal.

czytaj dalej
Saab 9-5 2.3T II

Saab 9-5 2.3T II

Jeszcze krótko przed tegoroczną edycją Retro Motor w Poznaniu, podczas, której miałem możliwość zorganizowania stoiska poświęconego marce Saab przeprowadziłem test następcy mojego Saaba – również modelu 9-5, ale po drugim faceliftingu. Model ten wśród Saabiarzy nazywany jest Paskudą za sprawą tych dziwnych obwódek wokół lamp przednich. Z początku istnienia modelu wywoływał skrajne reakcje, ale teraz z czasem, gdy widzieliśmy już naprawdę dziwne motoryzacyjne twory, może się podobać. Mnie ten model bardzo się podoba i już niecały rok po eksploatowaniu mojego “polifta” rozważałem wymianę właśnie na ten model.

czytaj dalej
Peugeot 108 TOP

Peugeot 108 TOP

Stało się! Nie dość, że się ożeniłem to jeszcze zostałem kierowcą “Peżota”. I to najtańszego. Gorzej być nie może, pomyślicie. Na szczęście małżeństwo zostało zawarte dobrowolnie i z wyboru, a wspomniany Peugeot był w moim posiadaniu tylko przez tydzień. Służył, a raczej denerwował, mnie i moją małżonkę w podróży po górzystej, upalnej i wietrznej Krecie.

czytaj dalej
Mercedes CL420 (C140)

Mercedes CL420 (C140)

Witajcie, wakacje w pełni, więc naturalnie na nic nie ma czasu. Niestety również na bloga. Ale gdy nadarzyła się okazja spotu z właścicielem ciekawego samochodu nie mogłem przejść obojętnie. I tak po kolejnych dniach jestem i opisuję sprawę.

czytaj dalej
Saab 9-3 OG

Saab 9-3 OG

Podczas jednego z ostatnich spotów Eskadry dolnośląskiej miałem niewątpliwą przyjemność poznania bliżej Saaba 9-3 pierwszej generacji (dla niewtajemniczonych: OG w tytule oznacza old generation). Auto ciekawie nawiązujące kształtem do swojego słynnego poprzednika modelu 900 potocznie zwanego krokodylem. Na dodatek w wersji 3-drzwiowej, taka która podoba mi się najbardziej.

czytaj dalej
Audi A4 2.0 TDI Multitronic

Audi A4 2.0 TDI Multitronic

Kontynuujemy serię mini-testów. Oczywiście na pełne poznanie danego auta potrzebna jest dłuższa chwila, ale opinię można sobie wyrobić już po pierwszym spotkaniu. Stety czy niestety często bywa tak, że naszą ocenę determinuje wersja danego modelu – czy to silnikowa czy wyposażeniowa. Całkiem zrozumiałe, choć nieco niesprawiedliwe. Ale jak to też bywa z pięknem kobiety auto powinno być dobre nawet w podstawowej wersji, czyli bez makijażu i ozdobników. A tak w przypadku Audi A4 po faceliftingu nie było. Już spieszę z wyjaśnieniem.

czytaj dalej
Peugeot Partner

Peugeot Partner

Proste auta mają bardzo dużo uroku. Pełna mechanika, minimum komputerów i wszelkich systemów, nie za mocny silnik. Szczerze? Dużo frajdy.

czytaj dalej
Smart ForTwo

Smart ForTwo

Dzisiaj kolejny z cyklu mini testów. Po wcześniejszym teście tego typu, szarozielonego Mini, przyszedł czas na jeszcze mniejszy pojazd. Tak, dokładnie – Smart ForTwo.

czytaj dalej
Skoda Octavia III RS

Skoda Octavia III RS

Niedługo po teście luksusowej wersji Skody Octavii Combi 3. generacji przyszedł czas na kolejny długodystansowy test. Tym razem… Skoda Octavia 3. generacji. Również bardzo dobrze wyposażona i w podobnej cenie. Mimo tych podobieństw całkowicie inny samochód.

czytaj dalej