Mazda6 2.0 165KM SkyPASSION

Auto odebrałem z przebiegiem 2700 km i w sześć dni przejechałem nim ok. 1600 kilometrów, głównie po autostradach (Warszawa - Wrocław - Sopot - Warszawa). Na dzień dzisiejszy mam bardzo mieszane uczucia w stosunku do tego modelu. Choć ogólnie test wypadł...

Opinie o samochodach

Testy, recenzje, opisy samochodów. Sekcja zawierająca wywody na temat testowanych samochodów. I tak pewnie z większością się nie zgodzicie, ale mimo wszystko gorąco zapraszam. Dzięki tej sekcji mam możliwość poznania z bliska różnego rodzaju samochodów.

Saab 9-5 2.3T II

Saab 9-5 2.3T II

Jeszcze krótko przed tegoroczną edycją Retro Motor w Poznaniu, podczas, której miałem możliwość zorganizowania stoiska poświęconego marce Saab przeprowadziłem test następcy mojego Saaba – również modelu 9-5, ale po drugim faceliftingu. Model ten wśród Saabiarzy nazywany jest Paskudą za sprawą tych dziwnych obwódek wokół lamp przednich. Z początku istnienia modelu wywoływał skrajne reakcje, ale teraz z czasem, gdy widzieliśmy już naprawdę dziwne motoryzacyjne twory, może się podobać. Mnie ten model bardzo się podoba i już niecały rok po eksploatowaniu mojego “polifta” rozważałem wymianę właśnie na ten model.

czytaj dalej
Peugeot 108 TOP

Peugeot 108 TOP

Stało się! Nie dość, że się ożeniłem to jeszcze zostałem kierowcą “Peżota”. I to najtańszego. Gorzej być nie może, pomyślicie. Na szczęście małżeństwo zostało zawarte dobrowolnie i z wyboru, a wspomniany Peugeot był w moim posiadaniu tylko przez tydzień. Służył, a raczej denerwował, mnie i moją małżonkę w podróży po górzystej, upalnej i wietrznej Krecie.

czytaj dalej
Mercedes CL420 (C140)

Mercedes CL420 (C140)

Witajcie, wakacje w pełni, więc naturalnie na nic nie ma czasu. Niestety również na bloga. Ale gdy nadarzyła się okazja spotu z właścicielem ciekawego samochodu nie mogłem przejść obojętnie. I tak po kolejnych dniach jestem i opisuję sprawę.

czytaj dalej
Saab 9-3 OG

Saab 9-3 OG

Podczas jednego z ostatnich spotów Eskadry dolnośląskiej miałem niewątpliwą przyjemność poznania bliżej Saaba 9-3 pierwszej generacji (dla niewtajemniczonych: OG w tytule oznacza old generation). Auto ciekawie nawiązujące kształtem do swojego słynnego poprzednika modelu 900 potocznie zwanego krokodylem. Na dodatek w wersji 3-drzwiowej, taka która podoba mi się najbardziej.

czytaj dalej
Audi A4 2.0 TDI Multitronic

Audi A4 2.0 TDI Multitronic

Kontynuujemy serię mini-testów. Oczywiście na pełne poznanie danego auta potrzebna jest dłuższa chwila, ale opinię można sobie wyrobić już po pierwszym spotkaniu. Stety czy niestety często bywa tak, że naszą ocenę determinuje wersja danego modelu – czy to silnikowa czy wyposażeniowa. Całkiem zrozumiałe, choć nieco niesprawiedliwe. Ale jak to też bywa z pięknem kobiety auto powinno być dobre nawet w podstawowej wersji, czyli bez makijażu i ozdobników. A tak w przypadku Audi A4 po faceliftingu nie było. Już spieszę z wyjaśnieniem.

czytaj dalej
Peugeot Partner

Peugeot Partner

Proste auta mają bardzo dużo uroku. Pełna mechanika, minimum komputerów i wszelkich systemów, nie za mocny silnik. Szczerze? Dużo frajdy.

czytaj dalej
Smart ForTwo

Smart ForTwo

Dzisiaj kolejny z cyklu mini testów. Po wcześniejszym teście tego typu, szarozielonego Mini, przyszedł czas na jeszcze mniejszy pojazd. Tak, dokładnie – Smart ForTwo.

czytaj dalej
Skoda Octavia III RS

Skoda Octavia III RS

Niedługo po teście luksusowej wersji Skody Octavii Combi 3. generacji przyszedł czas na kolejny długodystansowy test. Tym razem… Skoda Octavia 3. generacji. Również bardzo dobrze wyposażona i w podobnej cenie. Mimo tych podobieństw całkowicie inny samochód.

czytaj dalej
Mini Cooper S

Mini Cooper S

Tym razem wyjątkowo krótko – bo taki też sam test był. Szybka przejażdżka i krótka ocena. Wszystko w małym wymiarze dlatego, że samochód też był mały. No może z założenia.

czytaj dalej
Skoda Octavia III Combi 1.8 TSI 4×4 DSG

Skoda Octavia III Combi 1.8 TSI 4×4 DSG

Stało się. Skoda jako pierwsza marka odważyła się powierzyć w moje ręce ich największy hit w bardzo bogatej wersji na prawie półtora tygodnia. Mowa o takich hasłach: Skoda Octavia III Elegance 1.8 TSI 180 KM 4×4 DSG. Dużo tych skrótów, ale w pełni opisują one potencjał auta. Bo jeżeli już mamy 4×4 i skrzynię DSG to wypadałoby, żeby była to mocno wyposażona wersja – w końcu Elegance.

czytaj dalej
Mini Cooper mk VII

Mini Cooper mk VII

Dzisiaj będzie o Mini. Tak tak, Mini – ileż wspominaliśmy, jak fatalne są to samochody. Jak totalnie odeszły od oryginalnej koncepcji tego małego miejskiego auta. No bo, czy najnowsze pomysły, takie jak 5 drzwiowe Mini mogą przypaść do gustu?

czytaj dalej