Kiedy trzeba wymienić hamulce w antyku?

Nie da się jednoznacznie określić tego, kiedy wymienić hamulce w klasyku. Są jednak pewne objawy, które wskazują na konieczność wymiany zarówno samych klocków hamulcowych, jak i tarcz, czy nawet zacisków. Oto kilka czynników, które wskazują na nieprawidłową pracę...

Artykuły motoryzacyjne

Przemyślenia, wywody, hejtowanie, relacje, ogłoszenia. To wszystko i wszystko to, co nie pasuje do innych kategorii. Tutaj znajdziesz artykuły od serca – totalnie subiektywnie.

Jak przygotować samochód do off-roadu?

Jak przygotować samochód do off-roadu?

Coraz chętniej opuszczamy miejskie i dopracowane w najmniejszych szczegółach ulice na rzecz off-roadowych szlaków, leżących u podnóży gór, w bliskim otoczeniu jezior, w lasach i na polanach. Uczucie jazdy po gładkim jak tafla szkła asfalcie może się szybko znudzić i doskonale o tym wiedzą wielbiciele off-roadu, którzy z radością spędzają wiele godzin podczas jazdy po nierównym terenie pokrytym błotem, kamieniami, żwirem i piaskiem. Rozpoczęcie przygody z tym zagadnieniem nie jest jednak proste. Aut przystosowanych fabrycznie do tak trudnych warunków użytkowania jest dość trudne, czasami także kosztowne, a już z całą pewnością wymagają dużej wiedzy. Zobacz, jak przygotować auto do off-roadu!

czytaj dalej
Regeneracja wtryskiwaczy

Regeneracja wtryskiwaczy

Regeneracja wtryskiwaczy jest świetnym rozwiązaniem w momencie, gdy podzespoły te są zużyte, a ich parametry pracy znacznie odstają od wartości zadanych przez producenta. W praktyce, o konieczności naprawy wtrysków poinformuje nas szarpiący silnik, problematyczne uruchomienie samochodu, gasnące na niskich obrotach auto, czy wzmożone kopcenie z rury wydechowej.

czytaj dalej
Środki do polerowania auta

Środki do polerowania auta

Posiadając samochód, chcemy, aby działał bez zarzutu, ale także cieszył nas swoim wyglądem. Czysty, zadbany samochód, którego lakier wręcz lśni, potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Niezbędne są do tego środki do polerowania auta. Warto także znać podstawowe zasady, dotyczące tego, jak powinno przebiegać polerowanie lakieru samochodowego.

czytaj dalej
Samochody Mitsubishi to klasa sama w sobie

Samochody Mitsubishi to klasa sama w sobie

Mitsubishi to japoński producent samochodów, który produkuje ponad 1 milion aut rocznie. Jest znany na całym świecie, jego produkty z powodzeniem sprzedawane są w 160 krajach przez dealerów mitsubishi. Gama modeli jest zróżnicowana. Mitsubishi produkuje nie tylko ciężarówki i samochody, ale także samoloty. W chwili obecnej firma posiada ponad 15 spółek zależnych.

czytaj dalej
Wypożyczalnia aut sportowych

Wypożyczalnia aut sportowych

Jazda samochodem wyścigowym to marzenie wielu z nas. By je zrealizować, wcale nie musicie kupować własnego auta. Równie dobrze możecie je wynająć. Co trzeba wiedzieć o tym rozwiązaniu?

czytaj dalej
Jakie są modele Volvo?

Jakie są modele Volvo?

Przymierzasz się do zmiany samochodu i masz już Volvo na oku? Znalazłeś auto dostępne od ręki, ale nie wiesz, który model wybrać? Nie jesteś pewny? Decyzja o zakupie nowego samochodu jest łatwa tylko z pozoru. Zwłaszcza gdy doradzamy komuś z boku lub sprawdzamy oferty, siedząc na kanapie w domu. Kiedy nadchodzi jednak nasza chwila prawdy, stają nam przed oczami różne pojazdy, aż w końcu już sami nie wiemy, czego szukamy i czego tak naprawdę chcemy… Jeśli masz taki problem, to głowa do góry, bo po to właśnie jesteśmy! – Wszystko sprawdzimy i pomożemy!

czytaj dalej
Wymiana opon. O czym należy pamiętać?

Wymiana opon. O czym należy pamiętać?

Opony wraz z eksploatacją ulegają zużyciu, przez co trzeba je regularnie wymieniać w swoim samochodzie. Kiedy należy to zrobić? Skąd wiadomo, że opona nie nadaje się do dalszej jazdy? Zapraszamy do artykułu!

czytaj dalej
Czy OC pojazdów elektrycznych jest tańsze niż tradycyjnych?

Czy OC pojazdów elektrycznych jest tańsze niż tradycyjnych?

Coraz częściej na polskich drogach można zobaczyć samochody elektryczne. Nie ma ich na razie zbyt dużo, ale coraz więcej Polaków stawia na takie pojazdy. Ich zakup nie jest tani nawet z rządową dotacją. Jednocześnie ubezpieczyciele proponują często dla „elektryków” niższą składkę OC niż dla pojazdów z silnikiem spalinowym.

czytaj dalej
Konkurs Pelle Care [zakończony]

Konkurs Pelle Care [zakończony]

Wiosna za pasem, więc z tej okazji konkurs, który organizuję wspólnie z Pelle Care - producentem najwyższej jakości środków do pielęgnacji naturalnej skóry. Nagrodą jest zestaw kosmetyków, które przydadzą Wam się przy odświeżeniu wnętrza Waszego samochodu. Ale nie...

czytaj dalej
Zakup samochodu używanego z Niemiec

Zakup samochodu używanego z Niemiec

Zakup samochodu używanego z Niemiec składa się z kilku etapów. Przed podjęciem decyzji o sprowadzeniu auta powinieneś najpierw poznać argumenty przemawiające za tym wyborem oraz procedury obowiązujące po zakupie.

czytaj dalej
Czujnik kąta skrętu – objawy oraz wymiana komponentu

Czujnik kąta skrętu – objawy oraz wymiana komponentu

Aby prowadzenie pojazdu było możliwe, niezbędny jest poprawnie działający układ kierowniczy. Jego głównym zadaniem jest utrzymanie prostoliniowego kierunku jazdy oraz zmiana toru jazdy zgodnie z wolą kierującego. Składają się na niego takie elementy jak mechanizm kierowniczy oraz zwrotniczy. Do jego poprawnego funkcjonowania niezbędny jest system wspomagania kierownicy i wiele czujników, które ułatwiają prowadzenie pojazdu, m.in. czujnik, który wykrywa kąt skrętu.

czytaj dalej