Czy na podstawie numeru rejestracyjnego sprawdzę dane samochodu?

A gdybym Ci powiedział, że wystarczy numer z tablicy rejestracyjnej aby ustalić wszystkie dane pojazdu? A gdy dodam, że można to zrobić za darmo w kilka sekund ? Ale zacznijmy od tego co to jest tablica rejestracyjna i w jakim celu się je stosuje. Tablica...

Artykuły motoryzacyjne

Przemyślenia, wywody, hejtowanie, relacje, ogłoszenia. To wszystko i wszystko to, co nie pasuje do innych kategorii. Tutaj znajdziesz artykuły od serca – totalnie subiektywnie.

Ile kosztuje Volkswagen Thing?

Ile kosztuje Volkswagen Thing?

Klasyczne samochody stale zyskują na popularności, chociażby ze względu na coraz mniejszą dostępność oraz rosnące zainteresowanie klasyczną motoryzacją w społeczeństwie. Zanim zdecydujesz się kupić klasycznego Volkswagena Thing, koniecznie przeanalizuj ceny rynkowe dobrze zachowanych pojazdów. Ten kultowy pojazd wykorzystywany początkowo jako militarny kosztuje obecnie nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Zobacz, ile musisz przeznaczyć na zakup i utrzymanie VW Thing.

czytaj dalej
Wycieczka autokarowa – o czym pamiętać podczas organizacji

Wycieczka autokarowa – o czym pamiętać podczas organizacji

Podróżowanie to element codziennego życia każdego z nas. Wyjazdy mogą być niezwykle inspirujące, pozwalają odkrywać nowe kultury, spotykać niezwykłych ludzi i widzieć świat w zupełnie nowym świetle. Od dawna wiemy, że podróże kształcą, pozwalają otwierać oczy na możliwości i przygody, które czekają na nas w życiu, dają nam także możliwość oderwania się od naszej codzienności, wynurzenia się z wiru obowiązków i zatopienia w chwilach obcowania z naturą, kulturami i historią.

czytaj dalej
Zakaz postoju a zakaz zatrzymywania się – czym się różnią?

Zakaz postoju a zakaz zatrzymywania się – czym się różnią?

Często zdarza się, że nawet doświadczeni kierowcy mają problemy z rozróżnieniem znaczenia poszczególnych znaków drogowych. Wiele problemów przysparzają szczególnie dwa znaki dotyczące zakazu postoju oraz zakazu zatrzymywania się. Nie chcesz żyć w niepewności i narażać się na wysokie mandaty za brak respektowania oznaczeń drogowych? W takim razie zobacz, co znaczy znak B-36 i B-35.

czytaj dalej
Samochodowa sztuka, czyli Car Obsessed

Samochodowa sztuka, czyli Car Obsessed

Z połączenia pasji do motoryzacji i potrzeby stworzenia motospołeczności wokół kultowych samochodów, powstała marka Car Obsessed. To artystyczna e-commercowa przystań, która zrzesza polskich rysowników, grafików i fotografów zatrzymujących piękno motoryzacji w swojej twórczości.

czytaj dalej
Mobilna wulkanizacja Warszawa – dlaczego warto?

Mobilna wulkanizacja Warszawa – dlaczego warto?

Nagła awaria ogumienia to duży problem. Nie zawsze wiemy, do kogo zadzwonić i w jaki sposób poradzić sobie z problemem wymiany opon. Mobilna wulkanizacja Warszawa to rozwiązanie, które świetnie sprawdza się w takiej sytuacji. Co warto wiedzieć na temat mobilnego serwisu opon?

czytaj dalej
Wybieramy odpowiedni motoreduktor

Wybieramy odpowiedni motoreduktor

W każdej maszynie, jednym z najważniejszych elementów jest układ napędowy. Obecnie stosuje się zarówno napęd klasyczny, jak i motoreduktory. Mechanicy i konstruktorzy bardzo chętnie wybierają te ostatnie ze względu na niewielkie rozmiary i wygodę użytkowania. Motoreduktor jest już gotową częścią, którą wystarczy dopasować do konkretnej marki i wybrać parametry takie jak pozycja pracy i prędkość obrotowa. Urządzenie to możesz zamówić nawet przez Internet. 

czytaj dalej
Nowe i używane wózki widłowe

Nowe i używane wózki widłowe

Wózki widłowe odgrywają kluczową rolę w dzisiejszych zautomatyzowanych i dynamicznych magazynach oraz centrach logistycznych. Są niezastąpione w przemieszczaniu ciężkich ładunków i zapewniają wydajne zarządzanie materiałami. Dla przedsiębiorców, którzy rozważają zakup lub modernizację swojego parku maszynowego, istnieje ważne pytanie: czy wybrać nowe czy używane wózki widłowe?

czytaj dalej
Czym jest chromowanie?

Czym jest chromowanie?

Samochód to produkt, który dla wielu osób jest niezwykle istotny nie tylko z praktycznego punktu widzenia, ale i estetycznego. Z tego powodu warto dbać o jego wygląd nie tylko używając go ostrożnie, ale i podejmując dodatkowe działania. Popularnym rozwiązaniem jest wykorzystanie usługi chromowania.

czytaj dalej
Czy inwestycja w łącznik stabilizatora gwarantuje lepszą jakość jazdy?

Czy inwestycja w łącznik stabilizatora gwarantuje lepszą jakość jazdy?

Kto z nas nie lubi wygody, a szczególnie pełnego komfortu podczas podróży? Płynna i stabilna jazda z zachowaniem bezpieczeństwa, jest tym, na czym nam najbardziej zależy, w czasie przemieszczania się. Często przed długą podróżą sprawdzamy stan techniczny auta. Czy podczas takiej rutynowej kontroli, zwracamy uwagę na łącznik stabilizatora? Jest to bardzo ważny element zawieszenia, który może mieć istotny wpływ na naszą jazdę. Jaki? Przekonajmy się.

czytaj dalej