Ceny Volkswagena Thing na przestrzeni lat i obecnie

Cena Volkswagen Thing, znanego również jako Type 181, różni się w zależności od takich czynników, jak:

  • stan,
  • rok produkcji,
  • unikalne cechy poszczególnych egzemplarzy.

Na początku 2024 roku ceny tych pojazdów na aukcjach wahają się od około 12 995 dolarów za model z 1974 roku do 54 495 dolarów za specjalnie zmodyfikowany model z 1973 roku.

Średnia wartość tego kultowego auta dobrym stanie wynosi około 15 500 dolarów, natomiast najwyższej klasy egzemplarze mogą osiągać wartość nieco ponad 30 000 dolarów. Przykładowo: na internetowych aukcjach znajdziemy Volkswagen Thing z 1974 roku w wersji Acapulco za 35 995 dolarów. To prawdziwa perełka, jeśli chodzi o zabytkowe samochody niemieckiego koncernu.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem Volkswagena Thing?

Posiadanie kultowego auta z dawnych lat bywa problematyczne. Nie tylko ze względu na dość wysokie koszty zakupu, ale i problemy z utrzymaniem auta w nienagannym stanie. Podczas poszukiwania i zakupu kultowego pojazdu marki Volkswagen, koniecznie weź pod uwagę:

  • stan techniczny i wizualny,
  • historię pojazdu,
  • naprawy, które trzeba przeprowadzić zaraz po zakupie,
  • oryginalność części.

Im lepiej zachowany VW 181 Kurierwagen, tym wyższa jego cena. Jeśli jednak interesujesz się zabytkową motoryzacją, koniecznie inwestuj wyłącznie w sprawdzone modele starych aut. W przeciwnym razie możesz kupić tzw. skarbonkę bez dna.

Podczas poszukiwania części zamiennych potrzebnych do renowacji oraz utrzymania stanu technicznego VW Thing w perfekcyjnym stanie, koniecznie przejrzyj ofertę sklepu internetowego pod adresem https://garbus.pl/vw-t181. W jednym miejscu znajdziesz wszystkie niezbędne części silnikowe, karoserię oraz akcesoria do wnętrza, które pomogą Ci utrzymać klasyka w doskonałym stanie wizualnym i technicznym.

Ile kosztuje utrzymanie, eksploatacja i zakup VW Thing?

Tak naprawdę ciężko podać konkretną kwotę, którą trzeba zapłacić za codzienne użytkowanie oraz utrzymanie Volkswagena Thing. To zabytkowy pojazd o dość prostej i pancernej konstrukcji. Biorąc pod uwagę możliwość wykonania generalnego remontu, kwota rzędu kilkunastu tysięcy złotych powinna być wystarczająca – na początek.

To, ile finalnie kosztuje Volkswagen Thing zależy przede wszystkim od tego, w jakim stanie zostanie zachowany pojazd. Im więcej oryginalnych części i lepszy stan wizualny, tym wyższą cenę można uzyskać. Jeśli masz takiego klasyka w swoim garażu i zadbałeś o jego stan, po latach możesz zarobić na nim nawet sześciocyfrową kwotę.

Artykuł sponsorowany