Zacznijmy od pierwszego wrażenia czyli jak wygląda, i co można zauważyć po wejściu.

Pierwsze wrażenie… przejrzystość,  wszystko jest w miłych dla oka kolorach, a obsługa wydaje się banalnie prosta. Po wejściu na stronę główną trafiamy bezpośrednio do bazy ostatnio umieszczonych przedmiotów/części, możemy również skorzystać z wyboru kategorii lub wyszukiwarki, która umieszczona jest w górnej części serwisu.

Poznając dalej stronę Motosprzedawcy.pl nie sposób nie zauważyć białego napisu na czerwonym boxie „Dodaj bezpłatnie ogłoszenie”.  Tak jak zapewniają twórcy serwisu, tworzenie strefy, dodawanie ogłoszeń jest bezpłatne. Po kliknięciu w czerwony przycisk mamy najprostszą rejestrację, którą możemy sobie wyobrazić w naszych czasach. Wygląda obiecująco!

Patrząc na budowę i layout mamy wrażenie, że trafiliśmy w miejsce, w którym najważniejsze są przedmioty sprzedającego. Na stronie głównej serwisu możemy dostrzec baner reklamowy z informacjami odnośnie serwisu oraz informację o jego funkcjonalności, jednak po wejściu w przedmioty sprzedających reklamy znikają i natychmiast skupiamy się tylko na poszukiwanym przez nas przedmiocie.

Głównym motywem Motosprzedawcy.pl jest darmowa strefa sprzedaży, dlatego zbadałem jak to działa i co to tak naprawdę jest.

Podczas rejestracji zostałem poproszony o wpisanie „nazwy” – nazwa to nic innego jak wcześniej omówiona strefa sprzedaży. Rejestrując się utworzyłem bezpośredni link do moich przedmiotów. Dzięki temu za darmo stworzyłem jak gdyby swój sklep z nowymi lub używanymi częściami w Internecie, dosłownie w 20 sekund.

Sprawdzając jak to działa postanowiłem dodać na próbę 2 części. Pierwszą część za pomocą komputera, natomiast drugą tylko i wyłącznie za pomocą smartfona, robiąc zdjęcie, logując się i dodając do swojej strefy sprzedaży (działa rewelacyjnie). Faktycznie moje części trafiły pod mój link, mało tego trafiły do ogólnokrajowego serwisu części Motosprzedawcy.pl.

Link, który się wygenerował mogłem dodać na swój profil na FB, wizytówki i inne miejsca w Internecie i świecie rzeczywistym, link mogę dodawać gdziekolwiek gdzie chciałbym promować swój „biznes”. Rozmawiając z Arturem (jednym z twórców Motosprzedawcy.pl) dowiedziałem się również, że dla firm istnieje możliwość zamówienia indywidualnych banerów z logo i linkiem do moich przedmiotów. Kilka chwil później usłyszałem również, że mają dla mnie wizytówki z ich logo i moją strefa sprzedaży.

Jakie „atrakcje” zapewnia jeszcze serwis? O których wspomniałem na początku artykułu.

Sprawdzając dostępne w prawej kolumnie menu, w boxie z zachęcającym dopiskiem MOTOStrefa, mogę wejść w miejsca oznaczone tagami: Motodoradcy, Wypożyczalnie, Maniacy 4 kółek, Narzędzia warsztatowe i sklepy tuningowe. Sprawdziłem dokąd one prowadzą.

Motodoradcy to jedne z najlepszych Polskich blogów / vlogów odnośnie motoryzacji, porady techniczne, informacje odnośnie napraw, miejsce w którym możemy odszukać wpisy, jak niedużym kosztem wymienić nasze uszkodzone części, poznać osoby których pasją jest motoryzacja. Brawa za pomysł.

Wypożyczalnie to firmy, które wynajmują samochody, zepsuł Ci się samochód? Masz na patelni miejsce do wynajęcia zastępczego. Ciekawe rozwiązanie.

Maniacy 4 kółek to moje ulubione miejsce. Możemy odszukać w nim wszystko odnośnie maniaków motoryzacji. Możemy poznać pasję ludzi związanych z motoryzacją, możemy poznać świat simracingu. Mało tego! Jeżeli mamy bzika na punkcie sportowych samochodów, dzięki tej strefie pozwolimy sobie pojeździć np. Ferrari czy Lamborghini.

Narzędzia Warsztatowe to firmy, które pomogą mechanikom (i nie tylko) w sprawnym działaniu, jeżeli zdecydowałeś się, że spróbujesz naprawić swój samochód sam – powinieneś mieć CZYM, i tutaj znajdziesz na to odpowiedź. A jeżeli jesteś profesjonalistą kupisz sprzęt dla siebie.

Oraz na koniec listy MOTOStrefy zostawiłem Strefę tuningu – jest to dział bardzo obszerny i ciekawy zarazem. W tym miejscu będziemy mogli poznać firmy, które zrobią z naszych samochodów prawdziwe perełki, wzmocnią, okleją, przygotują na tor, na wyścigi, do rajdów. Czyli ta prawdziwa perełka motoryzacyjnego bzika.

Podczas rozmów z twórcami Motosprzedawcy.pl dowiedziałem się również o planach na przyszłość, jako pierwsi chcą budować serwis do sprzedaży części, ale w oparciu o opinię użytkowników, tworzą obecnie do tego narzędzie tak aby każdy nowy dołączający miał możliwość wypowiedzi i dodania własnych pragnień odnośnie serwisu, które z czasem zostaną wprowadzone.

Trzymam kciuku za ekipę z Motosprzedawcy.pl ich pasję i chęci do tworzenia takich miejsc w Polskim Internecie i życzę im sukcesu. Mam nadzieję, że niedługo napiszę kolejny artykuł odnośnie ich działań i nowości w serwisie.