Co robić, aby nie zostać alkoholowym przestępcą? Zamiast polegać na zwodniczym odczuciu własnej trzeźwości, warto bazować na twardych danych. A tych dostarczyć może tylko alkomat.

Dobry alkomat nie musi kosztować majątku. Ja wybrałem alkomat AlcoForce AF-350. Kupić można go już za niemal 300 zł. W Internecie lub w pobliskim dużym markecie z elektroniką.

W odróżnieniu do najtańszych „zabawkowych” alkomatów AlcoForce AF-350 ma czujnik elektrochemiczny. Czujniki w tej najnowszej technologii mają także alkomaty policyjne. Warto zwracać na to uwagę.

Alkomat jest gotowy do pracy zaraz po wyjęciu z pudełka. Wystarczy włączyć urządzenie, krótko poczekać na jego gotowość i już można dmuchać. Wynik prezentowany jest na cyfrowym wyświetlaczu urządzenia. Alkomat AlcoForce AF-300 pozwala zmierzyć zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu w zakresie od 0 do 3‰ (promili).

Oprócz podstawowej funkcji jakim jest pomiar promili, nie bez znaczenia jest także to, że alkomat jest po prostu ładny. Czarny, mały i zgrabny. Idealny dla kogoś na gustowny prezent.

Alkomat moim zdaniem to dobra inwestycja w bezpieczeństwo. Z AlcoForce AF-350 nie musi być droga.