W ubiegły czwartek 13 marca o godzinie 18:00 (planowo, oczywiście było lekkie opóźnienie) odbyła się prezentacja nowego Mercedesa Klasy C oraz modelu GLA. Impreza miała miejsce przy ulicy Klecińskiej w salonie Mercedes-Benz Mirosław Wróbel. Byliśmy obecni i mogliśmy podziwiać nowe modele niemieckiego producenta samochodów premium.

Impreza bardzo przyjemna. Czas umilał zespół oraz przekąski i napoje. Po krótkim wystąpieniu przedstawiciela salonu przyszedł czas na bliższe poznanie nowych modeli.

Mercedes Klasy C

Kolejne “baby S-Class”. Model łudząco podobny do większego brata. Auto jak przystało na Mercedesa wykonane ze świetnych materiałów. Miejsca zadziwiająco dużo zarówno z przodu jak i z tyłu. Zaskoczyło nas jedynie słabe wykończenie bagażnika – goła blacha. W aucie tej klasy taka rzecz nie przystoi – niby drobnostka, a jednak. Zmienilibyśmy jeszcze tylko kolor prezentowanego samochodu, ale to już oczywiście rzecz gustu.

Mercedes GLA

W 100% czarna wersja (lakier + felgi) małego SUVa prezentowała się świetnie. Wnętrze łączące skórę i alcantarę również. Jedyne co nam przeszkadza to mała zasadność tego modelu, a raczej jej brak. Nie jest dużo większy od klasy A i będzie się od niego gorzej prowadził (wyższe nadwozie), a o wjeździe w teren nie ma nawet co marzyć. Auto typowo na bulwary…

Parkingowa niespodzianka…

Mały obchód po parkingu za salonem pozwolił nam na odkrycie prawdziwego rodzynka – ślicznego Mercedesa 280SL w pięknym brązowym kolorze i dachem typu hardtop. Śliczna, pięknie utrzymana sztuka…

Zapraszamy do krótkiej galerii.