Aktualizacja: dodajemy kilka nowych fotek by nieco bardziej przybliżyć model. Mam nadzieję, że po nowym roku przetestuję nowy model i podzielę się z Wami rzetelną oceną.

Nowy model czeskiego producenta otwiera nową linię aut zainspirowanych konceptem VisionC. Jak mówi sam twórca, główny projektant Jozef Kabaň: Poprzez studium stylistyczne VisionC zademonstrowaliśmy, jak ŠKODA jest w stanie pogodzić doskonałą funkcjonalność z ekspresywnym, emocjonującym i wyraźnie zdefiniowanym designem.

Coś w tym jest, bo nowa Fabia wygląda świetnie. Stylem nawiązuje do większej siostry – Octavii. Jej linie są proste i zdecydowane. Nieco chłodne ale budzące respekt i sprawiające, że samochód wygląda niebywale elegancko.

Pod maską również znajdziemy nieco nowości. Silniki benzynowe o małych pojemnościach zostaną, zgodnie z obowiązującą modą, wzmocnione turbosprężarką. Do wyboru będą 3-cylindowe 1.0 oraz 4-cyl. 1.2. Moce od 60KM aż do 110KM.

Diesle natomiast to odmiany silnika 1.4 TDI o mocach od 75 do 105 KM.

Z jednej strony standard, ale Skoda chwali się tym, że nowa wersja będzie zużywać nawet o 17% mniej paliwa w porównaniu z poprzedniczką. Zobaczymy. My naturalnie czekamy na wersję RS. Mam nadzieję, że zobaczymy w niej przynajmniej 1.8 TSI i 180KM.

Czekamy na test byśmy mogli przedstawić pełen szereg informacji nt. nowego modelu.

Źródło: Skoda