NEVS 9-3

NEVS 9-3X

Już na pierwszy rzut oka widać, że auto ma geny Saaba 9-3 ostatniej generacji. Projekty są świeże i nowoczesne, ale jednak jakieś małe rozczarowanie jest. Projekty nie różnią się zbytnio od konstrukcji, która tak naprawdę powstała jż w 2003 roku, czyli ma 14 lat. Faktem jest, że “polift” czyli wersja od roku 2007 wygląda cały czas nowocześnie.

Jako wielki entuzjasta marki Saab, cieszę się, że duch Saaba jest widoczny w nowych modelach, ale modeli NEVS 9-3 i 9-3X nie nazywałbym już nowymi Saabami. Są ku temu dwa powody. Są to w 100% samochody elektryczne (wiem postęp czasu, ale dla mnie ciężko się do tej myśli przyzwyczaić), a po drugie są to już auta chińskie. Sprzęt AGD czy RTV mogę mieć chiński (bo w sumie innego wyboru już prawie nie ma), ale nie samochód. Byłem w Chinach i wiem jak wygląda ta chińska jakość z bliska…

Poczekamy, zobaczymy. Oficjalna prezentacja nowych modeli ma mieć miejsce na targach CES Asia w Szanghaju w dniach 7-9 czerwca. Auto w wersji produkcyjnej ma być zaoferowane w przyszłym roku.

Zasięg to rzekomo 300 km na jednym ładowaniu.

Źródło: http://www.saabplanet.com/nevs-officially-shows-its-all-new-nevs-9-3-ev-sedan-and-nevs-9-3x-suv-ev/

Aktualizacja

Targi CES Asia się odbyły i możemy zobaczyć nowe modele już w żywej formie: