Masz do wydania ponad 500 000 zł na przepastną limuzynę? Wybór tak naprawdę jest duży tylko nie wiele osób go widzi. Nie mamy nic do nowego Mercedesa S-Class, czy nieco już starzejących się Audi A8 i BMW 7. Mamy jeszcze nieco wyższe modele takie jak Rolls Royce Ghost (nie polecamy z uwagi na słabą jak na tą klasę jakość wykonania) czy (już nie tak urodziwe) Maserati Quattroporte. Ale jakby tak pójść w inną stronę?

Land Rover Range Rover L Autobiography

Nowy Range ukazany został światu już jakiś czas temu. Teraz jednak widzimy wersję, która może sprostać oczekiwaniom Klienta chcącego kupić dużą, luksusową limuzynę.

Przedłużona wersja L oferuje komfort na równym poziomie co wspomniani “konkurenci”, przy maksymalizacji stylu i funkcji. Za porównywalną kwotę macie samochód, który nie tylko przewiezie Was w maksymalnym komforcie i stylu, ale i więcej pomieści, będzie bezpieczniejszy na śliskiej nawierzchni, a jeżeli macie domek na wsi (a na pewno macie) to bezproblemowo zawiezie Was tam przez polne dukty – ciężko mu się zakopać, jak zapewne wielu z Was widziało podczas testu w TopGear.

Nowy Range Rover jest świetnym samochodem. Dzięki zastosowaniu wszechobecnego aluminium został odciążony o kilkaset kg względem poprzednika. Dzięki temu 5-litrowy doładowany silnik V8 o mocy 510 KM bez problemu rozpędza tego kolosa – 5,1 s do 100 km/h!

I jak teraz spoglądacie na BMW7?

Źródło: http://www.autoblog.com