Zacznę, od tego, że uroda to rzecz gustu, ale chciałem się podzielić z Wami moim gustem. Gustem dotyczącym najbardziej urodziwych modeli dostępnych aktualnie na rynku. Nie miejsce tu na piękne klasyki (chociaż jakoś aż takich ciągot do klasycznej motoryzacji nie mam), ale na modele, którymi możecie wyjechać z salonu… oczywiście z odpowiednią ilością gotówki. Tak będzie drogo, musi być bo ciężko kupić świetnie wyglądające auto za 40 tysięcy (ale nie jest to wykluczone). Ale do rzeczy…

BMW M4

Gdzieś, przeczytałem (chyba u Petera na motosoul.pl), że BMW serii 4 to aktualnie najpiękniejszy model dostępny na rynku. Może nie naj- ale coś w tym jest. Ale, żeby wygłaszać takie oświadczenia musi chodzić o M4, nic innego. Zresztą sami zobaczcie te zdecydowane cięcia.

Mercedes S65 AMG

Pierwszy Mercedes tego zestawienia (tak będzie ich więcej, nie kryję tego, że mam słabość do literek AMG) i od razu z grubej rury. Rury ciągnącej się od 12 cylindrów w układzie V. Nic dodać, nic ująć: luksus, przepych, elegancja i przerażająca moc.

Mercedes G63 AMG

Tak jak mówiłem, AMG będzie się tu częściej pojawiało. Klasa G to moje motoryzacyjne marzenie (byłbym zadowolony nawet z diesla), ale przytaczana wersja G63 AMG (ach te literki) to apogeum moich marzeń. Najpiękniejsze w nim jest ta ciosana, ponadczasowa i surowa forma i zryw jak w aucie sportowym.

Mercedes C63 AMG

Dobra, obiecuje, że to ostatnie AMG. Najmniejszy prawdziwy Mercedes – Klasa C to istny potwór. W wersji C63 podobnie mocny jak dwa razy większa S klasa. Auto wręcz idealne – mocne, przystojne, niezbyt duże. Cudo!

Skoda Octavia RS

Odchodzimy od sfery marzeń (przynajmniej pod względem ceny) i mówimy o poczciwej Skodzie Octavii, ale oczywiście nie w wersji 1.2 TSI ale najmocniejszej RS (a najlepiej RS 230, chociaż 10KM wg mnie nie zrobi różnicy). O tym aucie mogę wypowiedzieć się najrzetelniej – po tygodniowym teście zdążyłem je bardzo dobrze poznać. Myślę, że przejechanie ponad 3000 kilometrów w różnych warunkach (autostrada, miasto, tor!) pozwala na wyrażenie opinii o samochodzie, a ta ja aż nadto pozytywna. Octavia RS to praktycznie samochód idealny. Podobnie jak C63 jest niebywale uniwersalny, ale przy tym za ułamek ceny Merca (oczywiście nie tak mocny jak AMG, ale czy na co dzień potrzebujemy 500 KM?).

Audi RS7

Moje kolejne motoryzacyjne marzenie. Najpiękniejsze Audi, chyba nawet jak dotąd. Nieidealne proporcje, ale dodatki w wersji RS, surowa linia nadają autu niesamowitą wręcz aparycję. I znowu potworna moc i funkcjonalność. Cudo przez wielkie C!

VW Golf R

Kolejne połączenie mocy i specjalnej wersji z praktycznością (kurczę, coś w tym jest) czyli hot hatch roku wg TopGear. Dopracowana technika, moc 300 KM i wysoka jakoś wykonania. To właśnie Golf R. Już wersja GTI naprawdę zadowala, ale R dzięki napędowi na 4 koła to istna strzała. I do tego ten (znów) przystojny wygląd. Już normalne wersje Golfa VII potrafią zaczepić oko na ulicy.

Range Rover Sport

Kolejny kolos, ale z klasą i stylem. Podobnie jak klasa G – wielki i mocny, ale całkowicie odmienny bo na wskroś nowoczesny i napakowany najnowszymi rozwiązaniami. A na ulicy robi piorunujące wrażenie!

Ford Mustang

Auto, które znalazło się tu trochę niespodziewanie. Nie jestem jakimś wielkim fanem Mustanga, ale jego najnowsze wcielenie (oficjalnie dostępne w Polskich salonach) naprawdę dobrze wygląda! Idealne proporcje, moc i nowoczesność. A, i zobaczcie ceny. Nieźle jak na 5.0 V8.

Aston Martin Vanquish

Przecież wiecie, że nie mogło go tutaj zabraknąć. Nie obawiam się stwierdzić, że Vanquish jako stylistyczna wariacja na temat DB9 jest najpiękniejszym samochodem dostępnym aktualnie, a nie wiem czy czasem nie wszech czasów (do takiego stwierdzenia musiałbym przysiąść na dłuższą chwilę z encyklopedią wszystkich samochodów). Idealne proporcje, wyprofilowane dodatki… Nic tylko powiesić na ścianie, albo w przypadku niewielu zaparkować w garażu…

Także widzicie, nowoczesne samochody są piekne. Niektórzy uważają, że nie, że starsze auta były cudowniejsze. Nie przeczę, znajdę kilka naprawdę ciekawych modeli sprzed lat, ale osobiście jakoś przychylam się w kierunku tego zestawu.

Macie jakieś inne typy? Śmiało, komentujcie.