Warto zaopatrzyć się w niezbędne środki do polerowania auta ale wcześniej poznać odpowiednie sposoby. Do zadań specjalnych, podczas polerowania lakieru niezbędne może być futro polerskie. Wykonane jest ono zazwyczaj z naturalnej wełny. Przydaje się  wtedy, kiedy chcemy pozbyć się rys, nawet tych głębszych oraz innych defektów.

Kolejnym niezbędnikiem do polerowania lakieru samochodowego są pady polerskie. Mają one delikatniejsze działanie, niż futro polerskie, przydatne do pozbycia się delikatnych rys. Warto zwrócić uwagę na to, że pady- czyli inaczej gąbki mają różne kolory oraz średnice. Kolory określają poziom ścieralności. Te mniejsze gąbki są przydatne do drobniejszych części, np. lusterek, natomiast z większą średnicą do polerowania masek, dachów oraz błotników.

Pasta polerska ma sproszkowane ścierniwo. Wśród past polerskich można znaleźć  te do głębokich defektów, do mniejszych niedoskonałości, a także pasty wykończeniowe. Chcąc uzyskać maksymalne rezultaty z pomocą pasty polerskiej warto używać także tnącego pada, wykonanego z mikrofibry.

Preparaty do odtłuszczania lakieru używa się jako ostatni krok. Alkohol izopropylowy jest niezwykle przydatny, daje satysfakcjonujące rezultaty podczas pracy z nim. Używa się go po to, aby pozbyć się resztek produktów, które wcześniej zostały wykorzystane. Odtłuszczacz sprawi, że samochód będzie lśnił, a efekty polerowania będą dużo trwalsze.

Polerowanie samochodu w kilku krokach

Kiedy posiadasz wszelkie niezbędne akcesoria, zapewne zastanawiasz się jak się zabrać do polerowania swojego samochodu. Jeśli robisz to po raz pierwszy z pewnością przydadzą Ci się niezbędne wskazówki. Auto powinno znaleźć się w zacienionym miejscu.

Po pierwsze musisz dokładnie umyć samochód, a następnie dokładnie go osuszyć – to bardzo ważne, by dalsze czynności miały jakikolwiek sens.  Jeżeli zachodzi potrzeba, warto użyć glinkę. Dzięki niej mamy większą pewność, że auto jest dokładnie wyczyszczone z wszelkich zabrudzeń w postaci żywicy, piasku i innych.

Następnie możesz przystąpić do użycia pasty polerskiej z wykorzystaniem pada. Stopień ścieralności jest zależny od zarysowań, nadmiaru pasty można się pozbyć ściereczką z mikrofibry. Na koniec użyj odtłuszcza i gotowe. 

Świetne efekty polerowania możesz uzyskać samodzielnie, jednak musisz być dokładny, cierpliwy oraz użyć specjalistycznych produktów.