Jazda motocyklem przy niższych temperaturach – jak się ubrać?

Nie ulega wątpliwości to, że wybór ubrania do jazdy jednośladem jest uzależniony od pory roku i wiążących się z nią warunków atmosferycznych. Podczas niższych temperatur należy pamiętać o szczególnym przygotowaniu się – niezbędne jest założenie kilku warstw ubrań wykonanych z materiałów oddychających, które zapewnią nam ciepło, a także ubranie ciepłych butów czy kasku. O czym jeszcze warto pamiętać?

Rękawice motocyklowe

Aby zapewnić sobie wysoki komfort jazdy, powinniśmy chronić nasze dłonie. Z uwagi na fakt, że podczas przejażdżki nie poruszamy nimi zbyt wiele, trudno zadbać o ich odpowiednie krążenie krwi – z pomocą przychodzą jednak rękawice motocyklowe. Powinny zapewniać one mocny chwyt, a jednocześnie chronić nas przed mrozem i pozwalać skórze oddychać.

Bielizna termoaktywna

Zimno dekoncentruje podczas jazdy, dlatego zdecydowanie warto zakupić bieliznę termoaktywną. Gwarantuje ona optymalne odprowadzenie wilgoci, przez co nasz organizm znacznie wolniej ulega wychłodzeniu. Cienka i wygodna bielizna nie utrudni ruchów podczas jazdy, a pozytywnie wpłynie na odczuwany komfort.

Kominiarka motocyklowa

Zimowa kominiarka motocyklowa chroni skórę kierowcy przed wiatrem i zimnem. Wykonana z oddychającej tkaniny zapewni odpowiednią regulację ciepłoty ciała oraz odprowadzi wilgoć z powierzchni skóry.

Kombinezon motocyklowy

Jeśli na zewnątrz panuje mróz, warto rozważyć zakup kombinezonu motocyklowego. Powinien być on wykonany z materiału skutecznie chroniącego nas przed chłodem, a przy tym odpornego na mechaniczne uszkodzenia.

Przygotowanie motocykla – o tym pamiętaj!

Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu zimowego warto dokładnie umyć pojazd oraz zakonserwować lakier – dzięki temu brud będzie znacznie łatwiejszy do czyszczenia. Należy przy tym pamiętać o skontrolowaniu stanu pojazdu – sprawdzeniu m.in. stanu kloszy czy żarówek – i nasmarowaniu łańcucha. Co więcej, zdecydowanie warto wyposażyć motocykl w gmole, które zabezpieczą jednoślad przed znacznym uszkodzeniem podczas upadku, a także owiewki motocyklowe, które m.in. skutecznie ochronią kierowcę przed wiatrem i mrozem.

Wysokojakościowe części do motocykla, które są niezawodne nawet podczas najbardziej wymagających warunków, dostępne są tutaj: https://sklep.abcmotoru.com.pl/motocykle!

Jazda motocyklem przy niższych temperaturach – podstawowe zasady

Jazda motocyklem przy niższych temperaturach wymaga od nas zachowania szczególnej ostrożności. Warto pamiętać, że niskie temperatury wiążą się z trudnościami z rozgrzaniem opon – w połączeniu z wilgotnym asfaltem skutkuje to gorszą przyczepnością. Szczególnie niesprzyjające warunki występują, gdy na ulicy pojawi się śnieg bądź lód! Może to prowadzić do wywrócenia się pojazdu, dlatego jazda po drogach, które nie zostały posypane solą jest niebezpieczna. Jeśli natomiast wybieramy się w dłuższą trasę, powinniśmy wcześniej zaplanować postoje. Zbyt długa podróż może skutkować wyziębieniem organizmu! Podczas takiej przerwy warto zjeść bądź wypić coś ciepłego.

Należy pamiętać, że niezbędne jest dostosowanie techniki jazdy do warunków panujących na zewnątrz. Jazda motocyklem przy niższych temperaturach wymaga od nas unikania wykonywania gwałtownych ruchów czy rezygnacji z wyprzedzania. Co więcej, powinniśmy delikatniej wchodzić w zakręty oraz z wyczuciem operować gazem i hamulcem.

Aby cieszyć się bardziej komfortową oraz bezpieczniejszą jazdą motocyklem, kiedy warunki atmosferyczne nie są sprzyjające, powinniśmy pamiętać o odpowiednim ubiorze – niezbędne będą rękawice motocyklowe, bielizna termoaktywna i kominiarka. Warto przy tym pamiętać o zakładaniu kilku warstw ubrań. Co więcej, niezwykle istotne jest odpowiednie wyposażenie pojazdu! Wśród komponentów, które zdecydowanie warto zakupić, można wymienić owiewki oraz gmole. Bardzo istotne jest także dopasowywanie techniki jazdy do warunków panujących na drodze.

Artykuł sponsorowany