Możliwości kupna części samochodowych jest nie mało. Multum jest typowych sklepów stacjonarnych, gdzie większą “sympatią” sprzedawców zawsze cieszą się osoby kumate w temacie. Kupujesz tylko żarówkę? Jesteś zielony, bo przecież nie kupujesz końcówki drążka kierowniczego poprzecznego.

Drugim sposobem kupna części samochodowych na daną potrzebę, w końcu nie naprawiamy czegoś bo nam się nudzi, jest… nie kupowanie części samemu. Tak się zastanawiając ten typ zaopatrzenia kierowcy-szaraczka jest najwygodniejszy i najczęstszy – nasz mechanik Stefan zamawia potrzebne części, montuje je, a my zadowoleni jeździmy przez tydzień, kiedy to pojawia się konieczność poprawienia czegoś.

Wchodzimy w świat Internetu. Na początek Allegro. Ukradli Wam samochód? Jeśli kupicie następny egzemplarz tego samego modelu części z pierwowzoru na pewno są na jakiejś aukcji. Oczywiście, żart, ale przesłanie jest takie, że na Allegro znajdziecie praktycznie każdą część, albo chociaż większego sprzedawcę, który tą część może mieć już za chwilę, jeżeli jej teraz nie ma. Gdy macie Golfa czy Passata problemu nie ma. Ja mam Smarta ForFour, a do niego części już tak łatwo dostać nie można.

Poza Allegro mamy całą masę sklepów internetowych mniej lub bardziej profesjonalnych, mniej lub bardziej zaopatrzonych czy wreszcie o mniejszym lub większym zasięgu.

Ostatnio trafił w moje ręce serwis . Niby na pierwszy rzut oka serwis jak serwis. Wygląda dość prosto, ale profesjonalnie za razem. Profesjonalizm “check”. Mi jednak rzucił się w oczy bogaty wybór wersji językowych, czyli duży zasięg “check”.

A asortyment? Spójrzcie jakie marki, jakie modele i jakie produkty oferują. Dla przykładu, co mnie zaskoczyło? Produkty dopasowane do Saaba 96 produkowanego w latach 1960-1980.

Poza tym pełna oferta części wszystkich znanych marek, m.in.: , VW, Skoda, Seat, marki japońskie, amerykańskie czy francuskie.