1. Czym są motoreduktory i jak działają?
  2. Motoreduktory ślimakowe
  3. Motoreduktory walcowe

Czym są motoreduktory i jak działają?

Motoreduktory to gotowe urządzenia napędowe, które zbudowane są z napędu elektrycznego oraz przekładni mechanicznych. Są to części gotowe do pracy, w przeciwieństwie do tradycyjnych układów napędowych, w których każdy element trzeba dopasowywać osobno. Stosuje się je we wszystkich gałęziach przemysłu. Mogą stanowić część napędową maszyn przenoszących, mieszadeł, podajników czy wirników.

Na rynku dostępnych jest kilka wersji tych urządzeń, które specjaliści dzielą ze względu na rodzaj przekładni zębatej. Przekładnie kątowe lub przekładnie ślimakowe stosowane są w motoreduktorach kątowych, motoreduktory płaskie wyposażone są w przekładnie o tej samej nazwie. Więcej informacji na ich temat znajdziesz tutaj: https://www.technical.pl/. Motoreduktory są bardzo chętnie wykorzystywane we wszelkiego rodzaju maszynach ze względu na niewielkie rozmiary.

Dobierając odpowiedni model, trzeba zwrócić uwagę na parametry dotyczące prędkości obrotowej i momentu obrotowego. Ich zaletą są kompleksowe możliwości zastosowania i .kombinacje dostosowania do poszczególnych maszyn.

Motoreduktory ślimakowe

W konstrukcji motoreduktorów ślimakowych stosowana jest przekładnia ślimakowa, która jest szczególnym rodzajem przekładni kątowej. Przekładnia za pomocą kół zębatych zmienia prędkość obrotową motoreduktora. Dzięki swojej kompaktowej i zwartej obudowie, motoreduktory ślimakowe mogą być stosowane w wielu rodzajach maszyn, począwszy od przemysłu spożywczego i farmaceutycznego na logistyce skończywszy. Motoreduktor ślimakowy stanowi łatwo adoptowalny napęd w takich maszynach jak dozowniki czy przenośniki.

Godne polecenia są motoreduktory ślimakowe Cidepa z serii KM. Są one zamienne wymiarowo z innymi tego typu urządzeniami. Reduktory mają  na wejściu pełen wał lub kołnierz służące do montowania silnika elektrycznego. Zaletą tych urządzeń jest pełna dowolność w czasie zamawiania. Można bowiem zamówić pełen motoreduktor z silnikiem lub też sam reduktor z kołnierzem B14 lub B5 i przyłączyć go do dowolnego silnika. Urządzenie można zamówić online. Należy tylko wypełnić formularz, podając typ i parametry. Otrzymamy wówczas rysunek w formacie PDF, SolidWorks i AutoCad. Po złożeniu zamówienia, urządzenie wysyłane jest prosto z fabryki pod wskazany adres.

Motoreduktory walcowe

Motoreduktory walcowe to urządzenia napędowe, w których skład wchodzi silnik oraz przekładnia walcowa. Wraz z parami kół zębatych, przekładnia przenosi moc wytworzoną przez silnik elektryczny na element wyjściowy. Motoreduktory walcowe maja skośne uzębienie oraz ustawione w jednej linii prostej wał układu napędowego i wał wyjściowy. Podobnie jak inne typy tych urządzeń, są one zamienne wymiarowo z innymi reduktorami walcowymi. Również istnieje możliwość zamówienia motoreduktorów walcowych Cidepa CRM lub CFM za pośrednictwem Internetu. Bardzo wydajnymi urządzeniami napędowymi są także motoreduktory walcowo-kątowe. Mogą być wyposażone w wał drążony lub wał pełen.

Artykuł sponsorowany