Porównywarka wkracza do akcji!

Jak najszybciej porównać oferty różnych towarzystw? Używając porównywarki ubezpieczeń.

Ostatnio w moje ręce trafiła strona , która należy do serwisu Rankomat. Dlatego też postanowiłem nieco przybliżyć temat poszukiwania najkorzystniejszego ubezpieczenia właśnie na jej przykładzie.

Zaczynamy od podania danych

Będąc na stronie głównej najtaniejuagenta.pl klikamy na fioletowy przycisk i pod adresem możemy zacząć wypełniać formularz.

By poznać propozycje ubezpieczycieli, musimy podać wszystkie potrzebne do obliczenia składki dane. Konieczne będzie posiadanie w ręku dowodu rejestracyjnego oraz prawa jazdy.

Bardzo ważne jest, by wpisane w formularzu dane były prawdziwe. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości, spójrzmy w dokumenty, czy to poprzednich polis czy też te związane z samochodem. Jakiekolwiek rozbieżności pomiędzy danymi, które wpisujemy, a stanem rzeczywistym mogą skutkować problemami po podpisaniu umowy ubezpieczeniowej.

Podając dane samochodu mechanizm porównywarki sam podpowiada nam wersję samochodu, co z pewnością ułatwia wprowadzenie poprawnych danych.

Możliwość zapisania i kontaktu

Po podaniu wszystkich wymaganych danych mamy możliwość ich zapisania i wysłania na maila. Wystarczy wpisać w odpowiednie pole swój adres mailowy…

…po chwili widzimy na swojej skrzynce e-mail link do wyświetlenia ofert ubezpieczycieli związanych z wcześniej zapisanymi danymi:

Naturalnie, w przypadku jakichkolwiek problemów, wątpliwości czy innych pytań zawsze możemy skorzystać z obsługi serwisu, która jest dostępna od poniedziałku do piątku od 9:00 do 20:00 oraz w soboty w godzinach 9:30- 17:30:

Na zrzucie powyżej widać też mój unikalny kod kalkulacji, który może okazać się przydatny podczas kontaktu z zespołem konsultantów.

Analizujemy oferty

Podaliśmy wszystkie wymagane dane. Po krótkiej chwili potrzebnej na ich załadowanie, możemy przystąpić do analizy przedstawionych ofert.

Początek wygląda obiecująco – dla podanych przeze mnie informacji dotyczących ubezpieczenia Saaba serwis znalazł 26 ofert:

Zaczynamy więc analizować. Podczas wypełniania formularza zaznaczyłem, że interesuje mnie oferta OC + AC oraz NNW, czyli pełny pakiet. Podczas analizy ofert mamy jednak możliwość wybrania ofert dotyczących tylko OC lub też całego pakietu:

Każda oferta w sposób bardzo czytelny przedstawia jakiej konfiguracji ubezpieczeń dotyczy:

Powiedzmy, że interesują nas tylko oferty OC. Wybieramy zatem odpowiednią pozycję w obszarze filtrowania i zabieramy się za porównywanie:

I tutaj zauważyłem pierwszy minus platformy – oferty wielu ubezpieczycieli nie były dostępne. Między innymi dotyczy to towarzystwa InterRisk, u którego mam aktualne ubezpieczenie OC z tego tylko względu, że było najtańsze.

Pamiętajcie o pewnej niepisanej zasadzie, której się trzymam:

  • OC wybieramy najtańsze, ponieważ korzysta z niego tak naprawdę osoba, której wyrządzimy szkodę,
  • AC wybieramy dobre, bo jest ono wyłącznie dla nas i ma pokryć odpowiednio naszą szkodę.

Oferty z automatu posortowane są wg ceny (rosnąco) więc dostajemy rozpiętość cen na tacy. Należy jednak zwrócić uwagę, jakiego ubezpieczenia dotyczy oferta. W moim przypadku rozpiętość cen dla ubezpieczenia OC wynosiła od 1729 zł za OC+Assistance w AXA Direct do 3730 za samo OC w Benefia.

Jak widzicie, różnica w cenie jest bardzo wysoka, co tylko potwierdza zasadność użycia porównywarki ubezpieczeń podczas poszukiwania najkorzystniejszej oferty.

Co więcej możemy znaleźć na najtaniejuagenta.pl?

Portal najtaniejuagenta.pl to nie tylko dostęp do porównywarki Rankomat. To również bogate źródło poradnikowych artykułów traktujących o oszczędzaniu na ubezpieczeniach. Możecie tam także znaleźć informacje o poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych wraz z bezpośrednim kontaktem od ich konsultantów.

Wiele przydatnych materiałów mogą na stronie znaleźć również sami agenci ubezpieczeniowi.

Podsumowując

Jeżeli wiemy, że niebawem wygaśnie nam obecne ubezpieczenie samochodu, musimy się zabrać do poszukiwania najkorzystniejszej oferty odpowiednio wcześniej. Zdarza się bowiem, że gdy do końca aktualnego ubezpieczenia zostało nam już naprawdę mało czasu, cena zawarcia nowej umowy może okazać się wyższa.

Porównywarka ubezpieczeń to tak naprawdę jedno z wielu źródeł informacji na temat ubezpieczeń, z którego powinniśmy skorzystać. Zawsze warto też nawiązać kontakt z pośrednikiem, agentem czy samym towarzystwem ubezpieczeniowym.

Jak widzicie na pokazanym przykładzie, nie chodzi tutaj o 10 czy 20 zł w skali roku, ale nawet o ponad 1000 zł w przypadku OC, a w gdy w grę wchodzi pakiet ubezpieczeń, te różnice mogą być jeszcze wyższe.

Zatem porównujcie, sprawdzajcie i nie dajcie się naciągnąć!