Od jakiegoś czasu jaram się klasykami. Miałem Mercedesa 300E W124 z 1988 roku, który był w wątpliwym stanie, ale mimo to dostarczał wielu przyjemności. Później sprawiłem sobie mniejszego brata czyli Mercedesa 190E W201 z 1992 roku. Dodatkowo jeżdżę nie za nowym SAABem 9-5 z roku 2005 (jeszcze nie klasyk, ale myślę, że ze względu na markę na takiego zakrawa).

Miałem styczność ostatnio chociażby z nowiutką Mazdą 6, która jest naprawdę ładnym i dobrym samochodem. Nie ma w niej jednak tego czegoś co posiada starszy samochód z duszą. Jazda klasykiem dla mnie, czyli osoby, która pasjonuje się motoryzacją od małego, to wiele przyjemności. Takie samochody się czuje, naprawdę się je prowadzi, a nie tylko operuje pod nadzorem miliona systemów jak to ma miejsce w nowym samochodzie.

Rozumiem nacisk na bezpieczeństwo, ale gdzieś w tym całym wyścigu technologicznym gubi się czysta przyjemność z jazdy.

Zapewne, jakbym miał dużo pieniędzy stałby w garażu jakiś nowy samochód jako daily, ale na specjalne okazje (albo zamiennie z nowym na dojazdy do pracy) musiałby w tym samym garażu stać też jakiś klasyk.

Mowa tutaj oczywiście o samochodach zachowanych w pięknym stanie, idealnie w kolekcjonerskim. Takich samochodów jest wiele, dużo też jest wystawionych do sprzedaży, ale zawsze boli mnie kiedy widzę ogłoszenie sprzedaży ładnego youngtimera, gdzie sprzedawca “postarał się” przygotować jedynie lakoniczny opis i zrobić zdjęcia kalkulatorem…

Dlatego, pomimo, że jest już w Internecie kilka podobnych serwisów, zdecydowałem się zrobić swoją własną wersję giełdy klasyków z ogłoszeniami sprzedaży pojazdów klasycznych.

W serwisie CzasNaKlasyka.pl stawiam przede wszystkim na:

  • przyjemną dla oka prezentację oferty – układ ogłoszenia, zdjęcia i opis,
  • tylko prawdziwe, wyselekcjonowane klasyki, czyli limit rocznika max 2000 (jestem w stanie nagiąć ten limit o max 2 lata dla ciekawych wersji samochodów).

Naturalnie, świetnie sobie zdaję sprawę, że początki będą trudne i baza ogłoszeń będzie rosła powoli i stopniowo, ale stworzenie i mówienie o serwisie sprawia mi wiele przyjemności.

Mam wrażenie, że przyczyniam się do zwiększenia świadomości dotyczącej zadbanych klasyków w naszym kraju.

Z tego miejsca zapraszam wszystkich właścicieli samochodów starszych niż rocznik 2000, którzy planują sprzedać swój pojazd do darmowego zamieszczenia ogłoszenia na giełdzie klasyków czasnaklasyka.pl. No i oczywiście do polubienia strony na Facebooku @czasnaklasyka. Czekam na Twój pojazd!