Ciągniki siodłowe Renault – marka, która nie zawodzi

Renault to jeden z czołowych producentów ciągników siodłowych. Przez lata funkcjonowania na rynku marka wyrobiła sobie należną renomę, a zastosowane w pojazdach rozwiązania świetnie sprawdzają się na drogach. Ciągniki siodłowe Renault słyną z mocnych silników oraz komfortowych kabin dla kierowców.

Pojazdy wyposażone są w zaawansowane i efektywne silniki. Dodatkowo silniki Renault są przyjazne dla środowiska. Niezwykle ważnym aspektem jest wygoda kierowcy. Za kierownicą ciągnika siodłowego spędza się niejednokrotnie wiele godzin, a komfort wpływa także na bezpieczeństwo. Jednym zdaniem: są to wydajne, ekonomiczne, komfortowe i bezpieczne pojazdy.

Renault Magnum

Renault Magnum po raz pierwszy zjechał z linii produkcyjnej Renault Trucks w 1990 roku. Od razu zaskoczył kierowców wygodną i obszerną kabiną. Ma ona płaską podłogę i jest wysoka na ponad 2 metry (w pierwotnej wersji 1,87 cm). Tak przestronne wnętrze zdecydowanie wpłynęło na komfort pracy.

W ciągnikach siodłowych z tej linii zastosowano także innowacyjne rozwiązanie, a mianowicie oddzielono kabinę od przedziału silnika. Ówczesna nowość od Renault zaskakiwała również takimi parametrami jak:

  • zautomatyzowana skrzynia przekładniowa TBV

  • hamulce tarczowe na przedniej osi

  • 12-litrowy rzędowy silnik o mocy 275 kW lub widlasty silnik Mack V8 o pojemności 16,4 dm i niespotykanej wówczas mocy 368 kW.

Warto wspomnieć, że w 1991 roku ciągnik siodłowy zdobył tytuł Międzynarodowej Ciężarówki Roku, co świadczy o wyjątkowej jakości. Ciągniki siodłowe Renault Magnum z powodzeniem sprawdzają się do dziś. Dostępne są w wersji z automatyczną lub manualną skrzynią biegów. Niezwykle popularne modele to: Renault MAGNUM to: AE 420, AE 430, AE 440, MAGNUM 385, MAGNUM 430, MAGNUM 470, AE 400, AE 480, MAGNUM 500, MAGNUM 520. Auto ciężarowe ma bogate wyposażenie – w zależności od tego, jaki jest jego rok produkcji.

Renault Premium

Auta ciężarowe z linii Premium zaczęły być produkowane w 1996 roku. Są to solidne i wszechstronne pojazdy, które doskonale sprawdzają się w branży transportowej. Rekomendowane są jednak na trasy o krótkich lub średnich dystansach – podczas gdy Reanult Magnum sprawdzi się na długie, międzynarodowe wyjazdy.

Są to ciągniki siodłowe z mocnymi silnikami, bardzo wydajne i komfortowe. Z pewnością warto rozważyć zakup pojazdów również z tej linii.

Na co zwrócić uwagę, wybierając ciągnik siodłowy?

Kupno ciągnika siodłowego to spora inwestycja. Na początek warto zastanowić się nad tym, czy lepiej kupić nowe, czy używane ciągniki. Bez problemu znajdziesz ciągniki siodłowe używane, co nie obciąży twojego budżetu, a pozwoli wyposażyć flotę w doskonały pojazd.

Wybierając ciągnik siodłowy, zwróć uwagę na wielkość i moc silnika. Przeanalizuj parametry, związane z takimi układami jak: układ kierowniczy, układ napędowy, układ hamulcowy oraz zawieszenie pojazdu. Nie bez znaczenia są także: rok produkcji i przebieg. Ponadto zwróć uwagę na masę własną pojazdu.

Koniecznie zastanów się również nad przeznaczeniem ciągnika siodłowego. Jeżeli planujesz długie trasy, to bardzo ważny jest komfort kierowcy. W takim przypadku doskonale sprawdzi się wspomniany ciągnik siodłowy z linii Renault Magnum.

Artykuł sponsorowany