Płatny wjazd do centrum miasta

Opłata ma wynosić 2,50 zł za godzinę i obowiązywać w godzinach 9:00-17:00. Z opłaty mają być zwolnieni kierowcy samochodów zasilanych prądem, wodorem lub gazem ziemnym. Co ciekawe w projekcie pominięto pojazdy hybrydowe (również te ładowane z gniazdka)....

Nowości motoryzacyjne

Bądź na bieżąco ze świata motoryzacji. Nowe modele, wydarzenia, eventy. Nie każdy news na blogu motoss.pl jest ważny. Z pewnością nie za dużo będzie tu o SUVach. Tylko te ważne wiadomości są ważne…

Rolls-Royce Cullinan
Rolls-Royce Cullinan

Rolls-Royce Cullinan

Trudno się pogodzić z tym co się dzieje we współczesnej motoryzacji. SUVy, które darzę szczerą niechęcią pojawiają się w ofercie kolejnych producentów. Marek, którym mogłoby się wydawać SUV nie pasuje. A jednak... Pieniądz jest jednak najważniejszy.
Beijing Auto BJ80 6×6
Beijing Auto BJ80 6×6

Beijing Auto BJ80 6×6

Trwa właśnie międzynarodowa wystawa samochodów w Pekinie. Jedno z wielu wydarzeń w kalendarzu motoryzacyjnym, na którym auta, które widujemy na co dzień pokazywane są w przedłużonych wersjach. Plus cała masa samochodów przeznaczonych tylko na rynek chiński, nierzadko od rodzimych producentów. Ale jedno auto przykuło moją uwagę…
Ford Focus
Ford Focus

Ford Focus

Ogólnie nie interesuję się samochodami segmentu C i niżej. Jestem wygodny więc wolę kupić starsze auto, ale większe, z wyższej półki, bardziej komfortowe i z większym bagażnikiem. Ale kompakty mają to do siebie, że są swego rodzaju kompromisem - są dość wygodne, relatywnie przestronne, ale jeszcze niezbyt drogie jeśli chodzi o kupno nowego auta czy zaledwie kilkuletniego.
Mercedes-Benz klasy G
Mercedes-Benz klasy G

Mercedes-Benz klasy G

Mercedes to marka, do której mam słabość. Tak jak nowe auta jakoś mocno mnie nie podniecają, no może poza klasą S i G, to klasyki jak najbardziej - w końcu w lutym stałem się dumnym posiadaczem małej, ale żwawej 190-tki (o tym już niedługo na blogu).
Lamborghini Urus
Lamborghini Urus

Lamborghini Urus

Zastanawiałem się czy napisać o tym “wydarzeniu”. Zdecydowałem, że krótko wspomnę bo szkoda więcej mojego czasu. Lamborghini wypuściło nowy samochód. Nazywa się Urus i jest… OKROPNY!!!
Skandal wokół Mercedesa, BMW i VW
Skandal wokół Mercedesa, BMW i VW

Skandal wokół Mercedesa, BMW i VW

Kolejny skandal motoryzacyjny na dużą skalę. Póki co pojawiły się wstępne oskarżenia i głośne tytuły w gazetach i serwisach motoryzacyjnych, ale wszystko wskazuje na to, że najwięksi niemieccy producenci samochodów - Daimler (właściciel Mercedes-Benz), BMW i Volkswagen (wraz z Audi i Porsche) - od lat '90 związani są ze sobą w sposób nieformalny tworząc wielki motoryzacyjny 'kartel' mający na celu sterowanie rynkiem motoryzacyjnym.
NEVS 9-3 i 9-3X (Update)
NEVS 9-3 i 9-3X (Update)

NEVS 9-3 i 9-3X (Update)

Nie od dziś wiadomo, że marka Saab, która zniknęła z rynku motoryzacyjnego, przemieniła się w NEVS (National Electric Vehicle Sweden). Potężny zastrzyk gotówki prosto z Chin zaczął przynosić efekty, bo zaprezentowano właśnie nowe wcielenie modelu 9-3 i 9-3X - jako sedan i SUV, czyli podniesione kombi.
Alpine A110
Alpine A110

Alpine A110

Marka Alpine, może się kojarzyć fanom BMW. Wróć! Błąd! W tamtym przypadku chodzi o markę Alpina (pisane przez “a” na końcu). Alpine natomiast to nieco już zapomniana francuska marka produkująca samochody sportowe.
Volvo XC60
Volvo XC60

Volvo XC60

Lubię szwedzką motoryzację. Saaba, jak wiecie, kocham, ale nie dyskryminuję Volvo. Ma swój styl, nawet stare kanciaki potrafią być piękne.